ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6205437
*
nr 620 5437
Spegel
1700-tal, med valnötsram, höjd: 75
Kondition: Senare glas
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 16:33:16
1
1.600 kr
23/1 18:49:32
2
2.400 kr
25/1 14:36:02
3
2.500 kr
25/1 14:53:12
3
2.700 kr
25/1 14:54:45
3
3.000 kr
25/1 15:34:04
4
ledande budet*
25/1 15:34:54
3
3.200 kr
25/1 15:35:13
3
3.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnötsram
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: Senare glas
nr 620 5437
Spegel
1700-tal, med valnötsram, höjd: 75
Kondition: Senare glas
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 16:33:16 | 1 | 1.600 kr |
23/1 18:49:32 | 2 | 2.400 kr |
25/1 14:36:02 | 3 | 2.500 kr |
25/1 14:53:12 | 3 | 2.700 kr |
25/1 14:54:45 | 3 | 3.000 kr |
25/1 15:34:04 | 4 | ledande budet* |
25/1 15:34:54 | 3 | 3.200 kr |
25/1 15:35:13 | 3 | 3.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnötsram
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02